(WIDEO) Jak odnaleźć szczęście?

jak odnaleźć w życiu szczęście
Większość artykułów, które znajdują się na tym blogu, dotyczą tego, jak uwieść kobietę oraz wszystkiego, co związane z tym pytaniem.

Tym razem nie będzie o kobietach, lecz o Tobie. Zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: jak odnaleźć szczęście?

Takie pytanie otrzymałem, gdy prowadziłem w zeszły weekend kurs uwodzenia w Poznaniu.

Jak znaleźć w sobie szczęście?

Sposób, o którym za chwilę przeczytasz, jest bardzo prosty. Składa się z dwóch etapów:

1 ETAP

Wypisz w słupku na kartce wszystkie nawyki, codzienne czynności, zainteresowania i pasje, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Może to być wszystko. Począwszy od porannych ćwiczeń i późniejszej kawy, poprzez książkę, którą zawsze czytasz po śniadaniu, po gotowanie, rozmawianie z innymi, składanie modeli samolotów lub zajmowanie się w garażu swoim samochodem.

Wypisz jak najwięcej tych elementów. To, co ma je łączyć, to radość, którą czujesz, gdy je wykonujesz. Wypisz tylko te, dzięki którym czujesz się dobrze i które mógłbyś wykonywać cały czas.

To one są w głównej mierze odpowiedzialne za Twoje szczęście. Przypomnij sobie, ile razy straciłeś rachubę czasu, gdy zajmowałeś się swoja pasją. To idealny wyznacznik. Gdy czynność, którą wykonujesz, sprawia Ci tyle radości, że się w niej zatracasz – to jest to!

2 ETAP

Etap drugi polega na wypisaniu wszystkich nawyków, obowiązków, czynności, relacji, związków i znajomości, które sprawiają, że czujesz się kiepsko i źle. To te, których nie lubisz robić lub nawet których nienawidzisz wykonywać. Znów wypisz w słupku wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Może to być praca, którą wykonujesz, Twój współlokator, który Cię irytuje, związek, w którym się męczysz itd.

Równanie jest proste:

Im więcej i częściej będziesz skupiał się na pierwszym słupku, tym szczęśliwszy będziesz. Zawartość drugiego słupka odbiera Ci szczęście.

Jeżeli chcesz być szczęśliwym facetem, postaraj się wymienić wszystkie elementy ze słupka drugiego. To one zabierają Ci radość i sprawiają, że nie masz dobrego nastroju, gdy je wykonujesz.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że tych rzeczy zmienić się nie da. Daj sobie czas, nie śpiesz się. Zastanów się dogłębnie nad każdą z nich. Przykładowo jednym z elementów, które zabiera Ci szczęście, jest Twoja praca. Zadaj sobie pytanie: czy gdybym nie pracował dla pieniędzy, dalej bym ją wykonywał?

To prosty test, który pozwala sprawdzić, czy jest to idealna praca dla Ciebie, czy może nie.  Zastanów się, dlaczego w niej pracujesz. Czy tylko dla pieniędzy, czy może by spełnić oczekiwania Twoich rodziców, bo zawsze chcieli, abyś został lekarzem lub księgowym. Ty już wiesz, że szczęścia Ci nie daje. Być może jesteś do niej przywiązany i nie chcesz zawieść rodziców, ale prawda jest taka, że to Twoje życie i dopóki będziesz żył oczekiwaniami innych, nie będziesz szczęśliwy.

Nie oznacza to, że masz rzucić pracę z dnia na dzień. Zacznij się zastanawiać, jak musiałaby wyglądać Twoja praca, byś szedł do niej z radością i dobrym humorem. To klucz do szczęścia. Wykonywanie rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze.

Recepta jest bardzo prosta. Jak odnaleźć w życiu szczęście? Skupiać się na rzeczach, które sprawiają że czujesz się dobrze i unikać tych, które sprawiają, że czujesz się źle. Ty sam jesteś najlepszym drogowskazem. Słuchaj siebie i obserwuj jak się czujesz, gdy coś wykonujesz. Gdy czujesz się wewnętrznie źle, jest to znak, że czas poszukać czegoś innego, bo ta konkretna czynność nie jest dla Ciebie.

 

Odpowiedz