Brak erekcji, przedwczesny wytrysk lub inne problemy?

Jakie są najczęstsze problemy związane ze sferą seksualną, na które skarżą się ludzie? U mężczyzn bez dwóch zdań pierwsze i drugie miejsce należy do przedwczesnego wytrysku oraz braku wzwodu.

Kobiety natomiast najczęściej skarżą się na problemy z osiągnięciem orgazmu i satysfakcji seksualnej.

Przedwczesny wytrysk

To zmora zdecydowanej większości facetów. Dla wielu z nich to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się zdarzyć. Wyobraż sobie, że poznałeś dziewczynę, która Ci się podoba i na której Ci zależy. Nadszedł czas, że wylądowaliście w łóżku, a Ty chciałbyś pokazać się jak z najlepszej strony. Niestety, ale stosunek trwa zaledwie kilka minut, bo doszedłeś zbyt szybko. Jeszcze dobrze nie zaczęliście, a już skończyliście, bo miałeś przedwczesny wytrysk. Brzmi znajomo?

Brak erekcji/wzwodu

To druga co do wielkości największa bolączka. Zapowiada Ci się randka u Ciebie w domu. Przeczuwasz, że może dojść do stosunku. Myślisz o tym przez kilka dni i non stop chodzisz nakręcony. Gdy nadchodzi ten dzień, wszystko dokładnie przygotowujesz i czekasz w napięciu. Pojawia się u Ciebie. Atmosfera się rozgrzewa i w końcu lądujecie w łóżku. Leży przed Tobą naga, a Tobie nie chce stanąć. Robisz co możesz, ona Ci pomaga i nic, kompletna klapa. Brak erekcji. Zdarzyło Ci się kiedyś nie mieć wzwodu? Jeżeli tak, to dobrze wiesz jakie to uczucie.

Problem z orgazmem

O ile faceci raczej nie miewają tego problemu (równocześnie z wytryskiem facet przeżywa orgazm) o tyle u kobiet jest on nagminny. Często prowadzi do ogromnych frustracji, a nawet rozstań czy rozwodów.

Znaczna część kobiet nigdy nie przeżyła orgazmu. Wśród tych, którym się udało – górują głównie orgazmy łechtaczkowe. O pochwowych (czyli tych związanych z penetracją) mogą zapomnieć.

Dla faceta brak erekcji lub przedwczesny wytrysk to ogromny cios. Automatycznie cierpi jego poczucie męskości. Mówi się, że co to za facet, który nie potrafi zaspokoić kobiety? Skutki, które zapisują się w psychice mogą sprawić mnóstwo bólu i ciągnąć się latami. Prowadzą do poczucia gorszości i w ogromnym stopniu wpływają na jakość relacji z innymi ludźmi, a przede wszystkim kobietami.

Kobiety, które ‚nie dochodzą’ (mają problemy z osiągnięciem orgazmu) zazwyczaj czują się tak samo przykro. Uważają się za gorsze i najczęściej obniża to ich poczucie atrakcyjności.

Gdzie leży problem?

Większość uważa, że problem leży w ciele i jeżeli wystąpił brak erekcji lub przedwczesny wytrysk, to winowajcą jest penis. Należy więc kupić maść opóźniającą wytrysk lub środek na zaburzenia erekcji. Co prawda problem zostaje rozwiązany, ale tylko chwilowo. Przy następnej okazji prawdopodobnie znów wystąpi i znów trzeba będzie skorzystać z pomocy. Prowadzi to do uzależnienia od tych środków i wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi.

Prawdziwa przyczyna nie leży jednak ‚na zewnątrz’ tylko wewnątrz i nazywa się EGO. To ono jest przyczyną większości zaburzeń erekcji, przedwczesnych wytrysków i problemów z osiąganiem przyjemności i satysfakcji seksualnej. Ludzie tak bardzo uwierzyli w to, że celem seksu jest orgazm, że zapomnieli o najważniejszym, czyli o… seksie.

Wszystkie środki na zaburzenia erekcji czy przedwczesne wytryski tak naprawdę leczą skutek, a nie przyczynę. Ona tak naprawdę pozostaje nienaruszona, stąd problem nie znika. Prawdziwa blokada siedzi w podświadomości i dopóki ktoś nie zda sobie z niej sprawy, będzie jej niewolnikiem.

Odpowiedz