Czy istnieje kobieta idealna?

idealna kobieta

Czy istnieje kobieta idealna?

Od jednego ze swoich kursantów, usłyszałem zdanie:

„BOJE SIĘ, ŻE NIE BĘDĘ MIAŁ TAKIEJ KOBIETY, JAKĄ CHCĘ”

Może to zabrzmieć dziwnie i pewnie jest to ostatnia rzecz, którą spodziewasz się usłyszeć, ale życzę Ci, abyś nie miał takiej kobiety, jaką chcesz.

Nie dlatego, że jestem Twoim wrogiem i życzę Ci źle. Dlatego, że traktuje Cię jako przyjaciela i życzę Ci tego, co najlepsze.

Możesz pomyśleć: Co za bzdury! Gdybyś był moim przyjacielem, to życzyłbyś mi takiej idealnej kobiety, o której marzę!

Pytanie, czy masz 100% pewność, że ta idealna kobieta, o której marzysz, jest jednocześnie najlepszym wyborem ze wszystkich możliwych kobiet? Podpowiem Ci: nie możesz tego wiedzieć i nie możesz być tego pewnym.

Masz w głowie obraz idealnej kobiety. Dokładnie wiesz, jak miałaby wyglądać, jakie miałaby mieć piersi, jaki tyłek, jakie poglądy i jaki zawód. Wydaje Ci się, że gdyby trafiła Ci się taka laska, to niczego więcej nie potrzebowałbyś do szczęścia i byłbyś w 100% spełnionym facetem.

Niestety, ale muszę Cię rozczarować. Niczego byś się przy takiej idealnej kobiecie nie nauczył, niczego nowego nie dowiedziałbyś się o sobie, nie rozwinąłbyś się przy niej i nic byś nie zrozumiał. Właśnie dlatego, że ona byłaby idealna.

Kobieta idealna nie wkurzałaby Cię, nie strzelała fochami, zawsze zachowywałaby się logicznie i racjonalnie, nic by Cię w niej nie drażniło, chciałaby się z Tobą bzykać, kiedy tylko byś chciał i jeszcze zapraszałaby do łóżka swoje koleżanki. Z jednej strony brzmi jak bajka, dlatego chciałbyś w takiej bajce żyć. Ale z drugiej strony to tylko bajka i bardzo szybko zacząłbyś się nudzić. Coś by Ci nie grało i zgadnij gdzie by Cię ciągnęło?

Do tych niegrzecznych dziewczynek! Do tych, które Cię ignorują, które są bezczelne, które są wyrachowanymi twardymi sukami. Dostawałbyś erekcji na samą myśl o takiej dziewczynie. I nagle ta Twoja idealna dziewczyna nie byłaby już taka idealna, bo pojawiłby się nowy ideał! Fantazjowałbyś o niej dnami i nocami, tak jak fantazjujesz o innych dziewczynach, które mają cechy, jakich nie ma Twoja.

Czy to nie brzmi znajomo? Czy właśnie tak przypadkiem nie wygląda nasze życie i ciągłe uganianie się za kolejnymi ideałami? A wiesz co by się stało, gdybyś zdobył tą niegrzeczną? Przez parę tygodni, miesięcy albo lat byłoby idealnie, tak jak z tą pierwszą. Znów żył byś w bajce.. i znów bajka zaczęłaby Ci się nudzić, a Ty szukałbyś nowych wrażeń. Aż tu nagle na horyzoncie pojawiłaby się kolejna, na punkcie której zacząłbyś fantazjować.

Dostrzegasz już wzorzec? Nie tylko Ty go masz, ma go każdy facet. Od tysięcy lat odtwarzamy te same wzorce, choć wydaje nam się, że nasze życie jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Właśnie dlatego życzę Ci, abyś nie miał takiej kobiety jaką chcesz, bo to jedyna szansa, aby przerwać wzorzec i zrozumieć dlaczego wszystko jest takie zapętlone.

Zatem nie ma czego się bać. Co więcej, lepiej abyś nie miał takiej idealnej kobiety, jaką chcesz, tylko taką jaką faktycznie potrzebujesz, by coś zrozumieć. Zrozumieć, że przyczyna Twojego całego cierpienia i strachu jest próba kontrolowania życia. Próbujesz je kontrolować nawet poprzez szukanie idealnej kobiety.

Na szczęście Życie też jest Twoim przyjacielem i nie daje Ci tego, co chcesz. Nie dlatego, że chce celowo rzucać Ci kłody pod nogi, abyś cierpiał i się męczył. Robi to dlatego, że Cię kocha, bo jesteś jego częścią i chce abyś zrozumiał, że cierpisz i męczysz się na własne życzenie, bo się mu opierasz i chcesz aby było po Twojemu.

Życie daje Ci takie kobiety, które są dla Ciebie lustrem i dzięki którym możesz uwolnić się od wzorców, które Tobą sterują. Oczywiście, że one nie będą takie, jakie chcesz i właśnie to jest największy dar i prezent, jaki mógłbyś otrzymać.

Kamil

Odpowiedz