(WIDEO) Jak pokonać stres przed randką?


Jeżeli byłeś kiedykolwiek na randce, pewnie dobrze wiesz, czym jest stres przed randką. Czy się uda, czy nie zrobisz z siebie głupca, czy nie popełnisz żadnej gafy, czy Cię polubi, czy uda się doprowadzić do pocałunku itd. Stresują się wszyscy, starsi, młodsi, faceci i kobiety.

Powszechnie przyjęło się, że stresowanie się przed randką jest normalną sprawą i każdy, który idzie na randkę, na pewno będzie się stresował.

Czy faktycznie tak musi być? Czy można pokonać stres przed randką? Czy każdy jest na niego skazany?

Gdy zagłębiłem się w ten temat, okazało się, że stres przed randką jest wynikiem niewłaściwego nastawienia. Wystarczy zatem zmienić nastawienie przed randką, a stres zniknie.

Niewłaściwe nastawianie przed randką

Jak wygląda niewłaściwe nastawienie, które powoduje stres? Przede wszystkim jest pełne oczekiwań. Zanim dojdzie do spotkania, wyobrażasz sobie, jak ono powinno wyglądać, jak będzie przebiegało, o czym będziecie rozmawiali (prawdopodobnie przygotowujesz sobie także tematy do rozmów), w jaki sposób będziesz ją dotykał i jak spróbujesz ją pocałować. Taki plan na pierwszy rzut oka wydaje się ok, w końcu lepiej się przygotować niż iść nieprzygotowanym.

Jednak automatycznie, gdy tworzysz sobie taki plan, nakładasz na siebie dużą presję. Zaczyna Ci zależeć, by randka poszła po Twojej myśli. By nie zrobić z siebie głupka, wywrzeć odpowiednie wrażenie i zainteresować sobą kobietę. Tym samym zaczynasz się stresować!

Jak widzisz, masz to na własne życzenie. Stresujesz się, bo nałożyłeś dużą presję. Nałożyłeś presję, bo oczekiwałeś konkretnego rezultatu i efektu.

Właściwe nastawienie przed randką

Jak uniknąć stresu przed randką? Powiedzieliśmy sobie, że wszystko zależy od Twojego nastawienia. Nie będziesz się stresował wówczas, gdy nie będziesz miał żadnych oczekiwań względem tego, co ma się wydarzyć. Nie będziesz się na nic nastawiał i wyobrażał sobie przebiegu spotkania. Pójdziesz tam z nastawieniem: będzie co ma być.

Rzeczywistość jest taka, że nie możesz przewidzieć przyszłości, bo gdyby życie było całkowicie z góry zaplanowane, to straciłoby swój urok i przestało być tajemnicą. Jeżeli zatem nie możesz przewidzieć tego, co się wydarzy, to po co się na cokolwiek nakręcać i nastawiać. Chyba, że lubisz cierpieć, ale z tego, co mi wiadomo, to nikt nie lubi.

Albo spędzimy ze sobą cudowny wieczór, będziemy się świetnie bawili i stracimy rachubę czasu, albo randka skończy się po 15 minutach i każdy pójdzie w swoją stronę.

Tak wygląda nastawienie, które nie przysporzy Ci rozczarowania i frustracji. Na nic się nie nastawiasz i jednocześnie otwierasz się na wszystko, co może się wydarzyć. Wygrywasz zawsze, bez względu na to, czy randka skończy się dobrze, czy nie. Nie idziesz tam, by zainteresować sobą dziewczynę, tylko by sprawdzić, czy Wasza znajomość ma sens. Czy nadajecie na tych samych falach, czy pasujecie do siebie i czy macie jakąś przyszłość.

Kobiety momentalnie wyczuwają, gdy facetowi za bardzo zależy. Mają często wrażenie, że albo jest zdesperowany albo chce tylko jednego. Automatycznie zaczynają się wycofywać.

Gdy będziesz tam bez presji i stresu, nie będziesz się sabotował. Będziesz wyluzowany i przygotowany na każdą ewentualność. Tym samym zwiększysz szanse tego, by coś się między Wami wydarzyło.

To bardzo praktyczny sposób, by pozbyć się stresu przed randką.

Koniecznie go wypróbuj!

O’rety

Odpowiedz