Czego kobiety szukają u facetów? (3 typy kobiet)

To jest jeden z tych artykułów, które musisz przeczytać.

Ludzi można dzielić na wiele różnych grup. Poniższy podział jest jednym z ciekawszych, bo jest bezpośrednio związany z relacjami damsko-męskimi oraz podrywaniem i uwodzeniem.

Podział ten odpowiada na następujące pytania:

  • Na co kobieta zwraca uwagę u faceta?
  • Do czego kobiety przywiązują największą uwagę?
  • Jak kobieta wybiera mężczyznę?
  • Jak (czym) zainteresować dziewczynę?
  • Jacy mężczyźni podobają się kobietom?
  • Czego pragną kobiety?

Istnieją trzy grupy kobiet. Kobiety w każdej z nich zwracają uwagę na inne elementy u tego samego faceta. Znajomość tego podziału znacznie pomoże Ci zrozumieć kobiety, dynamiki damsko-męskie oraz czynniki, które sprawiają, że jedna kobieta jest Tobą zainteresowana, a inna nie.

GRUPA 1: Co posiadasz?

Kobiety w tej grupie największą uwagę przywiązują do tego, co posiadasz. Chodzi o dobra materialne oraz ciało.

Postrzegają i oceniają Cię przez pryzmat tego, czego się w życiu dorobiłeś, ile zarabiasz, czym jeździsz i jak wyglądasz.

Gdy będziesz z nim rozmawiał, najbardziej zaimponuje im Twoje umięśnione ciało, tatuaże, marka Twoich ciuchów, stylowy zapach perfum, samochód (motor) którym jeździsz, standard Twojego mieszkania oraz wszystko czego się dorobiłeś.

Główną uwagę przywiązują do rzeczy materialnych. Na Twój status wpływa to co masz.

Gdy będą rozmawiały o Tobie z koleżankami, w pierwszej kolejności powiedzą, że jeździsz super furą, masz świetne ciało, jeździsz na wakacje 3x w roku, masz jacuzzi w mieszkaniu i zarabiasz 5000 zł miesięcznie.

Tych kobiet jest najwięcej (ok 70%). 7 na 10 spotkanych kobiet będzie zwracała uwagę na to, co posiadasz.

GRUPA 2: Co robisz?

Dla kobiet w tej grupie mniejsze znaczenie ma to co posiadasz, a większe to co robisz, jaką masz pozycję i jaki status społeczny. Posiadanie traci swój czar, bo ona też pracując odpowiednio długo i dużo może się wszystkiego dorobić.

Imponuje im działanie, a nie posiadanie. Być może masz wysokie stanowisko w jakiejś firmie, jesteś znanym DJ’em, grasz w pierwszym składzie drużyny piłkarskiej Twojego miasta, jesteś wolontariuszem, który udziela się charytatywnie lub piszesz książki.

Mniejsze znaczenie ma to ile zarabiasz, a większe jak zarabiasz, czy jesteś znany, czy robisz coś ważnego. Ważniejsze jest to, że jesteś prawnikiem, niż to że zarabiasz tylko 2000 zł. Ważniejsza jest renoma restauracji w której pracujesz, niż to ile w niej zarabiasz.

Gdy dziewczyna będzie o Tobie opowiadała, najbardziej dumna będzie z tego, że pracujesz w międzynarodowej firmie (nawet jeżeli zarabiasz tam najniższą pensję), organizujesz festiwale muzyczne, jesteś rezydentem w jakiejś dyskotece albo wygrałeś jakąś ważną nagrodę.

Tych kobiet jest dużo mniej (ok 20%). 2 na 10 spotkanych kobiet będzie zwracała uwagę na to co robisz w życiu.

GRUPA 3: Kim jesteś?

Dla tych kobiet nie ma znaczenia ile zarabiasz, ani co robisz. Ważne jest dla nich to jaki jesteś. Liczy się dla nich głównie Twoje wnętrze, Twoje cechy charakteru, a nie pensja czy działanie.

Wolą kogoś z wielkim sercem niż wielkim portfelem lub wielką sławą.

Przede wszystkim liczy się dla nich to, jak się przy Tobie czują. Czy potrafisz je na każdym kroku rozśmieszyć, momentalnie uspokoić, zaakceptować ich wady i słabości, czule przytulić i sprawić, że czują się najpiękniejsze na świecie. Gdy taki jesteś, nie liczy się dla nich nic więcej, a na pewno nie to co posiadasz.

Nie zaimponujesz im opowieściami o tym gdzie byłeś, jak szybki masz samochód, ile podnosisz na siłowni, ile masz followersów na instagramie lub subskrybentów na yt.

Gdy będą o Tobie opowiadały koleżankom, wspomną o tym że jesteś szalenie wyrozumiały, nigdy się nie irytujesz, niczego im nie zabraniasz, we wszystkim je wspierasz, mogą zawsze na Ciebie liczyć i czują się przy Tobie bardzo kochane.

Tych kobiet jest najmniej (ok 10%). Tylko 1 kobieta na 10 świadomie szuka takiego faceta (choć wiele kobiet o tych cechach wspomina, to i tak większą uwagę przykładają do posiadania/robienia).

A TERAZ CIEKAWOSTKA:

Ta skala dotyczy także facetów. My również dzielimy się na trzy grupy:

1. Co ona posiada?

Najwięcej facetów przywiązuje uwagę do tego, co ona posiada. W tym wypadku chodzi bardziej o ciało, a nie pieniądze. Najważniejsze jest to jak wygląda. Jaką ma figurę, jakie nogi, jaki biust, jaką buzię i oczywiście jaki tyłek. Reszta nie ma znaczenia, ważne że ‘dobra z niej dupa’. Idealna to ta, która chodzi na siłownię, modnie/seksownie się ubiera, a wszyscy kumple mają erekcję na jej widok.

Stan jej umysłu ani wielkość serca mają dużo mniejsze (lub żadne) znaczenie.

2. Co ona robi?

Druga (mniejsza) grupa facetów nie patrzy tylko na wygląd, ale bardziej na status społeczny, umiejętności i dokonania. Czy jest zaradna, jak zarabia na chleb, co w życiu robi, jakie ma pasje, czym się interesuje, co już osiągnęła, jakie ma stanowisko, jakie ma poglądy polityczne i życiowe.

Zamiast dużych piersi i zgrabnego tyłka, wolą dziewczynę która prowadzi własny biznes, sama się utrzymuje, skończyła studia, ma własne pasje, czyta książki, jest optymistką i nie ma skrajnych poglądów.

Mniej ważne jest ciało, a ważniejszy jest jej umysł.

3. Kim ona jest?

Dla trzeciej (najmniejszej) grupy facetów najmniej liczy się to co ma (jak wygląda jej ciało) i co osiągnęła, a najbardziej to jakim w rzeczywistości jest człowiekiem.

Jej ciało ani umysł nie są tak ważne jak jej serce. Najważniejsza jej jej zdolność kochania, wybaczania czy akceptacji. Może nie mieć wyglądu modelki ani skończonych studiów, ale swoją aurą, radością i troską sprawia, że problemy przestają mieć znaczenie, a przebywanie w jej otoczeniu jest kojące i uzdrawiające. Nie strzela fochami, nie irytuje się o byle pierdoły, nie narzuca nikomu swoich poglądów i nie ocenia ludzi przez pryzmat tego co mają lub co robią. Widzi w każdym dobro.

Niczego Ci nie zabrania, akceptuje Twoje wybory i we wszystkim Cię wspiera. Troszczy się o innych.

 

Poznałeś już podział na grupy. Teraz czas na wnioski: 

1. Celem tego artykułu nie jest wywołanie w kimkolwiek poczucia winy, dlatego że woli dziewczynę z większym biustem niż tą z wielkim sercem czy super pasjami. Mnie też kiedyś nie interesowało wnętrze kobiet, a liczyło się tylko to jak wyglądały. Facet szukający mądrej kobiety NIE JEST GORSZY od tego, który woli tą najładniejszą.  Mają po prostu różne potrzeby.

2. Możesz być pomiędzy dwoma grupami lub mieć z każdej po trochu (choć zazwyczaj jedna przeważa).

3. Grupy te następują kolejno po sobie. Na początku dziewczyna rozgląda się za facetami, którzy mają pieniądze, później zaczyna doceniać co robią, a ostatecznie kim są. Przechodzenie z jednej grupy do drugiej może trwać od kilku do kilkudziesięciu lat. Jest to droga od zewnątrz do wewnątrz. Od materializmu i ciała (pierwsza grupa), do serca i ducha (trzecia grupa).

4. U facetów jest podobnie. Widzę to po sobie. Gdy ok 10 lat temu zaczynałem poznawać kobiety, przywiązywałem uwagę głównie do wyglądu. Wystarczyło że była ładna, szczupła i miała spory biust. Więcej do szczęścia nie potrzebowałem. Później zwracałem uwagę na to, co robi w życiu i jaki ma umysł. Czy jest inteligentna, jakie ma pasje, czy coś osiągnęła i gdzie pracuje. Teraz te rzeczy nie mają już znaczenia, bo liczy się to jakim jest człowiekiem.

5. Pierwsza grupa to świat posiadania (materializmu). Druga to świat robienia. Trzecia to świat bycia. Każda z nich to odrębna rzeczywistość w której żyją ludzie. Żadna nie jest lepsza, ani gorsza.

6. Jeżeli jesteś w pierwszej grupie, ciężko będzie Ci poderwać te z drugiej i trzeciej. Jeżeli jesteś w drugiej, ciężko będzie z tymi z trzeciej. Nie imponuje im to, z czego Ty jesteś dumny. Powiedzmy, że szukasz kobiety z pięknym ciałem (Twój wygląd jest także dla Ciebie priorytetem), ale są kobiety, dla których Twoje (ani swoje) ciało nie ma takiego znaczenia. Ciężko będzie Ci je oczarować, bo żyjecie w innych rzeczywistościach.

7. Dziewczyna z pierwszej grupy prawdopodobnie przestanie z Tobą być jak zbankrutujesz (lub stracisz wszystkie mięśnie). Dziewczyna z drugiej grupy prawdopodobnie przestanie z Tobą być, gdy stracisz pozycję społeczną, prestiż lub zaniechasz swojej działalności. Dziewczyna z trzeciej grupy będzie z Tobą najdłużej, bo pieniądze ani prestiż nie są dla niej priorytetem. Słowo 'prawdopodobnie’ oznacza, że nie musi się tak stać, bo w obliczu uczucia, które się między Wami pojawi (lub np dziecka), zmienią się Wam życiowe priorytety (przeskoczycie do innej grupy).

8. Kobiety należące do pierwszej grupy, często nazywa się materialistkami lub blacharami i ma to bardzo negatywny/ obraźliwy wydźwięk. Gdy następnym razem pomyślisz tak o dziewczynie, zastanów się czy sam przypadkiem nie kierujesz się tym, jak wygląda jej ciało. To by oznaczało, że jesteś takim samym materialistą, jak ona (a jak już powiedzieliśmy, to nic złego że ktoś szuka takich, a nie innych cech). Zwróć też uwagę, czy nie zazdrościsz innym kasy lub ciała, dzięki którym przyciągają takie dziewczyny. To zazdrość rodzi w Tobie frustrację, którą wylewasz na te dziewczyny, nazywając je blacharami.

9. W każdej z grup wkładasz inny wysiłek w poznawanie kobiet. Najciężej jest w grupie pierwszej, bo o Twojej atrakcyjności świadczy ciało + pieniądze. Musisz włożyć odpowiednio dużo czasu i wysiłku, aby być atrakcyjnym w oczach kobiet (siłownia, ciuchy, perfumy, fura itd). Najlżej jest w trzeciej, bo nie musisz robić nic, a kobiety i tak się naturalnie pojawiają.

10. Będąc w drugiej grupie masz dostęp do kobiet z pierwszej i drugiej. Będąc w trzeciej, masz dostęp do wszystkich (choć nie wszystkie już Cię kręcą). Dla tej z pierwszej ważniejszy jest Twój stan posiadania, ale swoim byciem sprawiasz, że czuje się przy Tobie jak nigdy dotąd. Dostrzegasz w niej ukryte piękno, którego nie widzą faceci lecący tylko na jej ciało. Żaden z nich Ci nie zagraża, bo nie są w stanie dać jej tego, co Ty. Wzrasta  przy Tobie i odkrywa to, co nieświadomie w sobie tłumiła oraz dlaczego kierowała się wcześniej materializmem (pieniędzmi + ciałem). Przy Tobie uwalnia się ze swoich ograniczeń.

11. Ten podział tłumaczy efekt o którym bardzo często wspominam. Nie musisz mieć dużo pieniędzy, ani super ciała, by poznawać kobiety, bo nie wszystkie przywiązują do tych cech największą uwagę. Jednak większość osób, którymi się otaczasz, przywiązuje największą uwagę do ciała + pieniędzy, dlatego tak ciężko uwierzyć w to, że nie są najważniejsze.

12. Co zrobić, aby dostać się do innej grupy? To jest prostsze niż Ci się wydaje. Gdy już wiesz, że takie grupy istnieją, sam podejmujesz decyzję, do której chcesz należeć. W każdej chwili masz dostęp do każdej z nich i tylko od Ciebie zależy na co zwracasz uwagę. Nikt Ci tego nie może narzucić, to jest Twoja decyzja. Im bardziej będziesz chciał, tym szybciej to nastąpi. Zaczniesz zwracać uwagę na inne cechy u kobiet i jednocześnie przechodzić z jednej rzeczywistości do drugiej. Automatycznie będziesz coraz mniej potrzebował, a łatwość w kontaktach z nimi będzie coraz większa. Docelowo nie będziesz musiał nic konkretnego robić, a kobiety będą się same pojawiały.

6 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz